Stein Vidar Hansen og Kjell Hagen på vakt 13-14 august 2022.

Omvisning på MMU Utstein 13-14 august 2022.

Omvisningen begge dager var veldig hyggelig, men en varm opplevelse. Men Stein Vidar Hansen (Bamse) og undertegnede som var om bord begge dagene, opplevde bare smil og takknemlighet for at noen loset de besøkende gjennom denne varme ubåten hvor det midt på dagen ble registrert 34,5 grader over TV-en ved inngangen til officersmessen. Antall betalende besøkende var 98 på lørdag og 110 på søndag. Vi erfarte at det var en stor fordel å være to til å dele på omvisningen da besøkende ofte kom i puljer.

Da er det nok også fornuftig å ta en gjennomgang av ventilasjonsanlegget for sommerdrift om bord som det også er antydet av tidligere guider fra NUF.

Uansett, det er virkelig en god følelse å kunne gi noe som blir verdsatt så det oppfordres til flere medlemmer å melde seg på denne tjenesten.

Kan være et bilde av 1 person, innendørs og tekst som sier '"Bamse" klar for omvisning av besokende om bord MMU Utstein'